De wijde blik - Henk Chabot en tijdgenoten
12 november 2011 - 31 mei 2012
Een brede kijk op het werk van Henk Chabot (1894 – 1949) en tijdgenoten met werken uit de eigen collectie, nieuwe bruiklenen en recente schenkingen. De kern van de tentoonstelling wordt gevormd door de Rotterdamse kunstenaars, onder wie Leendert Bolle, Jan Kamman en Adriaan Van der Plas. Zij behoorden sinds hun tijd aan de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen tot de hechte vriendenkring van Chabot. Voor hen vormde het ambachtelijk georiënteerde onderwijs in handtekenen en grafische technieken van leermeesters als Van Maasdijk en Derkzen van Angeren in de eerste decennia van de vorige eeuw een inspirerende basis. Na de academietijd leverden deze kunstenaars allen op hun eigen manier een waardevolle bijdrage aan het beeldende kunstklimaat in Rotterdam, onder meer in vrije opdrachten in de openbare ruimte als het G.J. de Jongh Monument in het Museumpark.
Chabot maakte in 1937 het betonnen beeld De Voetballer voor het nieuwe Stadion Feyenoord en hij schilderde Polderlandschap voor de kapiteinshut van het passagiersschip Nieuw Amsterdam II. In dit uitgestrekte landschap met veel ruimte voor de lucht is de invloed voelbaar van zijn docent Derkzen van Angeren, die in zijn etsen op meesterlijke wijze met weinig lijnen een landschappelijke ruimte wist te creëren.
De wijde blik is de eerste in een serie activiteiten rond de Willem de Kooning Academie, ter gelegenheid van het boek Rotterdamse Meesters van dr. Wilma van Giersbergen dat in januari 2012 zal verschijnen. Rotterdamse Meesters (256 pgs., gebonden, full colour, Primavera Pers) behandelt de geschiedenis van het onderwijs aan de Rotterdamse kunstacademie vanaf haar oprichting in 1773 tot aan de vorming van de Willem de Kooning Academie in 1998. Chabot en zijn studiegenoten spelen hierin een belangrijke rol.
Archief

In de geest van het verzet -
Aad de Haas
najaar 2021

Kunst stelt alles voor -
Moderne meesters uit de collecties van het Chabot Museum en Museum Boijmans Van Beuningen
2 juni 2020 t/m 29 november 2020

“Ik voel me hier gewoon thuis” -
Een compleet overzicht van Armando's privéverzameling werken op papier
19 september 2019 t/m 7 maart 2020

Branding Rotterdam -
de internationale avant-garde tijdens het interbellum in Rotterdam
19 maart 2019 t/m 1 september 2019

Chabot van Rotterdam -
Schilderijen, beelden, tekeningen
27 november 2018 - 3 maart 2019

Georg Stahl (1903- 1982) -
The Language of Informal Art
1 juli t/m 30 september

Vrienden voor het leven -
Henk Chabot en Adriaan van der Plas
4 maart t/m 17 juni 2018

De Stijl van Chabot II -
schilderijen en beelden uit de eigen collectie
31 oktober 2017 t/m 18 februari 2018

Laurens van Kuik -
Schilder van het volstrekt moderne
31 oktober 2017 - 18 februari 2018